1 2 3 4 5

Zaproszenie na koncert kolęd i pastorałek12/01/18 

W imieniu Prezydenta Miasta Kielce i Prezesa Konfederacji Polaków Podola mamy przyjemność  zaprosić na koncert polskiego chóru "Kwiat Podola" z Winnicy. Wydarzenie odbędzie się w dn. 20 stycznia 2018 r. o godz. 16.30 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Wstęp na koncert jest wolny.

Młodzi artyści wystąpią pod batutą Ludmiły Denysewycz. Gościnnie podczas koncertu zaśpiewa Pani Swietłana Babicz - Zasłużona Artystka Ukrainy, solistka Winnickiego Miejskiego Chóru Kameralnego. W programie tradycyjnego już koncertu prezydenckiego znajdą się kolędy i pastorałki śpiewane po polsku, jak również ukraińsku.

"Kwiat Podola" powstał na przełomie 2011 i 2012 roku, dzięki zacieśnianiu współpracy między Kielcami, a Winnicą. Śpiewa w nim 30 młodych artystów. Członkami chóru są uczniowie - słuchacze Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej prowadzonej przez Konfederację Polaków Podola. Chór odniósł wiele sukcesów podczas festiwali i konkursów odbywających się w Polsce i na Ukrainie. Jest m.in. wielokrotnym laureatem Złotej i Srebrnej Jodły podczas Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.


 

powrót

Miejski Zakład Usług
Pogrzebowych

  • świadczenie usług...
  • zarządzanie cmentarzami
zakres usług

Parking
Wielopoziomowy

386 miejsc
parkingowych

lokalizacja

Galeria
Planty

ponad
butików
100

odwiedź nas

Park
Maszynowy

oferta

Poradnik
Ogrodniczy

Pomoc w uprawie
i pielęgnacji roślin

pokaż poradnik

Spacer po Kielcach

Zapraszamy na wirtualny spacer po Kielcach...

Biuletyn Informacji Publicznej